ЗНАЙ СВОЇ ПРАВА

 

Кожен громадянин України повинен знати свої права, а при працевлаштуванні на роботу  знання власних прав і обовязків є взагалі пріоритетним!




Трудовий договір – це угода між робітником та власником підприємства, установи, організації або уповноваженим їм органом, або фізичною особою, за яким робітник забов‘язується виконувати роботу, визначену цією угодою та дотримуватись правил внутрішнього розпорядку.

В свою чергу власник або уповноважений їм орган (фізична особа) забов‘язується сплачувати робітнику заробітну плату та забезпечувати належні умови праці. Трудовий договір може бути безстроковим або визначеним на певний термін. Цей документ дає право на відпустку, премії, оплату лікарняного листа, пенсію за віком.

          В наказі про прийом на роботу нерідко передбачається випробувальний термін, мета якого – перевірити, наскільки кандидат відповідає запропонованій йому роботі. Випробувальний термін не встановлюється для неповнолітніх, молодих спеціалістів, інвалідів... Термін випробування не повинен перевищувати трьох місяців, а для тих, кого беруть на робочі спеціальності – одного.

          На кожного працівника підприємства, установи, організації ведеться трудова книжка. Вона заповнюється не пізніше третього дня с початку роботи, але запис робиться тим числом, з якого робітник приступив до роботи.

          Трудовий контракт – це особлива форма трудової угоди. В ньому зазначаються термін дії, права, обов‘язки та відповідальність сторін, умови матеріального забезпечення та організації роботи, а також умови  його розторгнення. В порівнянні з трудовим договором, вимоги контракту більш детальні. Контракт складається тільки в письмовій формі у двох примірниках і зберігається у кожного, хто його уклав.

          У відповідності до Закону України «Про відпустки» (1997 р.), першу повну оплачуєму відпустку робітник може отримати, пропрацювавши шість місяців. Її тривалість – не менше 24 календарних днів, а для неповнолітніх – 31 календарний день.

Нормативно – правова база

1.     Закон України «Про загальнообов‘язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

2.     Закон України «Про зайнятість населення».

3.     Кодекс законів про працю в Україні.

4.     Закон України «Про відпустки».

Права випускників навчальних закладів

(осіб, які вперше шукають роботу).

  Випускники, які вперше шукають роботу, зокрема випускники загальноосвітніх шкіл, мають право на:

1.     надання статусу безробітного.

2.     Профорієнтацію та професійну підготовку.

3.     Підбір підходящої роботи, зокрема тимчасової.

4.     Призначення та виплату матеріальної допомоги тривалістю не більше 180 календарних днів протягом двох років з дня її призначення. Зокрема, її одноразову виплату для організації її підприємницької діяльності, якщо безробітному виповнилося 18 років.

 


Немає коментарів:

Дописати коментар